X-Angel

Home Hakkımızda Personal Training
PERSONAL TRAINER HİZMETİ

PERSONEL TRAINER 

  X-ANGEL  SPOR MERKEZİ VE  ÖZEL DERS PERSONAL TRAINER


 

  • MMA (FREE_FİGHT-_MİXED MARTİAL ARTS) PERSONAL TRAINER
  • CROSSFİT PERSONAL TRAINER
  • PILATES PERSONAL TRAINER
  • FİTNESS PERSONAL TRAINER
  • YUKARIDAKİ DERSLERİMİZDE BİRE-BİR ÖZEL DERS VERİLMEKTEDİR.

 


   SPOR . EVET  SPOR YAPMAK DEDİĞİMİZDE AKLIMIZA BİR ÇOK SPOR DALI GELİR. HEPSİDE BİR BİRİNDEN EĞLENCELİ VE ZEVKLİDİR. ANCAK SPOR SADECE EĞLENMEK İÇİN YAPILMAMALIDIR. EĞLENCE İŞİN BİR PARÇASIDIR,  ANCAK SPOR SAĞLIK VE ZİNDELİK İÇİN , AYNI ZAMANDA UZUN YILLAR VÜCUDUMUZUN BİZE TAM ANLAMIYLA HİZMET EDEBİLMESİ İÇİN EN ÇOK ÖZEN GÖSTERMEMİZ GEREKEN ŞEYLERİN BAŞINDA GELİR.
    
    SPOR BU KADAR ÖNEMLİYKEN NEDEN İNSANLAR SPOR YAPMAKTAN ÇOK HOŞLANMAZ. BUNUN EN ÖNEMLİ SEBEPLERİNDEN BİRİ SPOR KÜLTÜRÜ VE BİLİNCİNİN TOPLUMUZDA YETERİNCE YAYGINLAŞMAMIŞ OLMASIDIR. BUNUN DIŞINDA BAŞLICA BAŞKA SEBEPLERDE BULUNMAKTADIR. ÖNCELİKLE İNSANLARIN KENDİLERİNE AYIRDIĞI ÖZEL ZAMAN HER GEÇEN GÜN AZALMAKTADIR. BU SEBEPTEN DOLAYI İNSANLAR HIZLI VE ETKİLİ ÇÖZÜMLER ARAMAKTADIRLAR. BU NOKTADA ÖZEL DERS YANİ BİRE-BİR ANTRENÖR VE ÖĞRENCİ ÇALIŞMASI OLDUKÇA ETKİLİ OLMAKTADIR. HARCANAN ZAMANI KISALTTIĞI GİBİ KİŞİNİN ETKİLİ SONUÇ ALMASI EN KISA SÜREDE OLUP İSTENEN NOKTAYA ULAŞMAK MÜMKÜN OLMAKTADIR.
  
   ÜSKÜDARDA X-ANGEL SPOR MERKEZİMİZ  PERSONAL TRAINER HİZMETİ İLE, UZMAN KADROSUYLA YERİNDE YADA SİZE ÖZEL ALANDA FARKLI SPOR DALLARINDA HİZMET SUNMAKTADIR.SONUÇ SON DERECE ETKİLİ VE  KISA ZAMANDA ALINIR. ANCAK UNUTULMAMASI GEREKEN BİR KONU SPORDA DEVAMLILIK İLKESİDİR. HEDEFİNİZE BU ŞEKİLDE ULAŞTIKTAN SONRA RUTİN OLARAK SPOR YAPMANIZ DOĞRU OLANDIR.

ÜSKÜDAR X ANGEL SPOR MERKEZİMİZDE VERMEKTE OLDUĞUMUZ PERSONAL TRAINER  HİZMETİ , MMA, BOKS, MUAY THAI, YAKIN DÖVÜŞ, FITNESS, PILATES  DERSLERİNDE BAY-BAYAN HOCALARIMIZ TARAFINDAN KARŞILIKLI SAAT VE ÜCRET HUSUNDA ANLAŞMAYA VARILIP BİRE-BİR OLARAK VERİLMEKTEDİR. SİZLERE UYGUN ÖDEME SEÇENEKLERİ SUNULMAKTADIR.HER ŞEYDEN ÖNCE SPOR MERKEZİMİZE GELİP DERSLER HAKKINDA UZMAN HOCALARIMIZLA BİRE-BİR GÖRÜŞMENİZ VE SİZE UYGUN TAVSİYELERİ ÖLÇÜSÜNDE DERSLERE BAŞLAMANIZ GEREKMEKTEDİR.
      

               X-ANGEL SPOR MERKEZİ SAĞLIKLI GÜNLER DİLER...

TEL : 0 216 532 72 70

G.S.M.: 0 553 358 39 39

MAİL: Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir
X-ANGEL SPOR MEKEZİNDE PERSONEL TRAINING HİZMETİ VERİLMEKTEDİR.

Personel Training nedir?


"Personel training (PT)" dilimizde daha çok "özel ders" anlamında kullanılmaktadır. 

 

İçerik olarak bire bir Fitness Eğitmeni ile yapılan Gym & Cardio derslerini kapsar.

Sizin egzersizden beklentiniz ve ulaşmak istediğiniz hedeflere ve şu anki fizyolojik-psikolojik durumunuza göre planlanmış ders/derslerdir.

Personel Trainer'ın size özel bir program yapabilmesi için; 

sizin ile ilgili geniş ve doğru birçok bilgiye ihtiyaç duyar. Bu bilgiler ışığında sizin ne yapıp yapamayacağınızı bilerek şu andaki 

durumunuza uygun en iyi programı hazırlar ve uygular.

Personel Trainer'ın takip etmesi gereken 4 basamak vardır.

1. Sizin cevap vereceğiniz kapsamlı bir bilgi formu (hedefleriniz?, spor geçmişiniz, vb…)

2. Şu anki fizyolojik kapasitenizi ölçüp değerlendirebilir)

3. Size uygulayacağı bir egzersiz programının içeriğinin hazırlanması (Cardio, gym vb…)

4. Uygulama sırasında programda değişikliler yaparak size uyumluluğunu maksimize etmesi (yetenek ve becerilerinize göre planlanan hareketlerin değiştirilmesi ve geliştirilmesi vb…)

Personel Training'in en önemli özelliklerinden biri de planlanması ve uygulanması zor olan fonksiyonel egzersizleri, doğru ve güvenli yapabilme olanağı sunmasıdır. Fonksiyonel egzersizler birçok kas grubunuzu aynı anda ve doğru çalıştırabilmenizi sağlar. Bu özellik, hedeflerinize ulaşmanızda en önemli silahlarınızdan biri olacaktır.

Profesyonel sporcular için ise "Personel Training" başarının en büyük anahtarıdır. Takımla beraber yapacağınız çalışmalar, daha çok takımın tümüne hitap eden antrenman planlarıdır. Sporcunun kişisel eksikliklerinin tespit edip, özel olarak hazırlanmış antrenmanlarla, performansını en üst düzeye çıkartmasına katkıda bulunmak, Personel Training'in en büyük özelliğidir. Dünyada başarılı sporcular, takımla yaptıkları antrenmanların dışında mutlaka bir "Personel trainer" ile çalışmaktadırlar.


2- Personel Trainer kimdir?

İyi bir "Personel Trainer" her şeyden önce konusunda gerekli eğitimleri almış ve tecrübe ederek kendini geliştirmiş "Master Trainer"dır.

İyi bir gözlemleme ve anında değerlendirme yeteğine sahip olmalı, egzersiz sırasında empati kurabilmelidir.

Bilgisinin yanında aynı zamanda iyi bir "Antrenman Partneri" olmalıdır. Gerektiğinde sizinle antrenman yapabilecek durumda olmalıdır.

Planlamanın yanında, her bir antrenmanı kendi içinde doğru değerlendirmeli, size psikolojik destek sağlayarak motivasyonunuzu üst düzeyde tutmalıdır.

Yanınızda durup sadece tekrar sayılarınızı sayıp, ağırlıklarınızı ayarlayacak bir personel trainer size hiçbir fayda sağlamayacaktır !!!

Egzersiz planlarken ve uygularken geniş ve yeterli hareket dağarcığını kullanarak, sizin yeni deneyimler kazanmanızı sağlamalıdır.

Her bir egzersizi tamamladığınızda gerekli notları tutup (Run Log vb…), bir sonraki antrenmanı planlarken bu bilgilerden yararlanmalıdır.


3- Neden Personel Trainer ile çalışmalıyım?

Zaman kazandırır, hedeflerinize ulaşmanız konusunda egzersiz verimini artırır.
Hedeflerinize olan konsantrasyonunuzu ve motivasyonunuzu en üst seviyede tutar.
Sizi olası yaralanmalardan korur, güvenli egzersiz ortamı sunar.
Hareketleri uygularken doğru ve yerinde "feedback" alarak, hareketleri doğru yapmanızı ve tekniğinizi geliştirmenizi sağlar.
Egzersiz sırasında aklınıza takılan sorulara anında cevap almanızı sağlar.

Yukarıdaki açıklamalarımızdan da anlaşılacağı gibi personel training hizmetimizi almanız sizi çok kıs zamanda hedefe doğru yoldan ulaştırır.

İRTİBAT TEL: 0 216 532 72 70

G.S.M: 0553 358 39 39