X-Angel

Home Aktiviteler Fitness
FITNESS

bayan
F0
F12
F2
F4
F5
F6
F8
fitkad1
fitkad2
fitkad3
fitkad4
fitkad5
fitness women1
fitness women2
FÄ°T MEN1
FÄ°TK
img1
img2
K
spor
spor2
women1
WOMEN11
WOMEN13
WOMEN15
WOMEN16
WOMEN17
WOMEN24
ı
 

TEL: 0 216 532 72 70    MAİL: Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir m      Hayatımız.  Evet  günlük  koşuşturma sırasında unuttuğumuz bedenimiz. İnsan her şeyiyle bir bütün olan varlık. İnsan   bedeni bir biyolojik makine gibidir. Yaratılışının aksine çalışmadığında hızlı bir şekilde yıpranır; kısa sürede sağlıksız bir hal   alır. Estetikten uzak fit bir duruşun aksine formsuz bir vücut sağlıksız olduğunuzun habercisidir. Fitness işte bu  noktada devreye girer. Günlük koşuşturmalar sırasında ihmal ettiğimiz bedenimizi fitness yeniden; dinç, dinamik, sağlam, sağlıklı ve estetik görümünü kazandırarak geri verir.

Fitness çalışmaları diğer spor dallarına destek olduğu gibi başlı başına bir sağlıklı kalma yaşantı şeklidir. İstediğiniz saatte istediğiniz gün aynı yerde sizi bekleyen koca bir salon ve ekipmanları, hocası sizin için sürekli ordadır. Fitness ağırlık  çalışması olarak düşünülse de profesyonel bir hoca tarafından yazılmış cardio, mide, bel, belin yanı ,  vücudumuzun tüm bölgelerini çalıştıran en son teknoloji, ayarlanabilir ağırlıklı - ağırlıksız makinalar ve serbest hareketlerden oluşur. Bu çalışmalar basamaklar halinde ilerleyip program dahilindedir. Her programda kişinin sağlık durumu, yaşı, cinsiyeti, kilosu gibi özellikleri başta göz önüne alınarak kişiye özel ve en kısa sürede beklentilerini  karşılayacak bir program yazılıp bire bir antreman yaptırılır.

      Antrenmanlar yapılırken de anlaşılacağı gibi fitness tüm kas gruplarınızı en lokal şekilde etkili bir biçimde çalıştırıp hızlı bir şekilde forma girmenizi sağlamaktadır. Antrenmanlar sonucunda; vücutta meydana gelen duruş bozuklukları, kemik erimesi, kan değerlerinin düşüklüğü, aşırı iştah ve iştahsızlık, nefes alma problemleri, çabuk yorulma ve bitkinlik, dengesiz beslenme, uykusuzluk ve uyku düzensizliği, aşırı kilo aşırı zayıflık, gelişim bozukluğu, orantısız vücut ölçüleri gibi bir çok sorun ortadan hızla kalkar.

Fıtness antrenmanları; uğrunda pek çok şeye göğüs gerdiğimiz hayatımıza çok şey kazandıracak kısa bir çalismadan başka bir şey değildir. Haftada üç gün düzenli yapacağımız bu antremanlarla yaşamımıza çok büyük bir değer katmış olmaktayız.Fitness antrenmanlarımız süresinde bir sporcu bilincinde beslenme programı tatpik etmeksizin bir sonuç elde etmemizin mümkün olmadığının bilincinde  olmalıyız.

Fitness çalışmaları sayesinde karın, bel, belyanları, basen sorunları, kol altında sarkma, kalça düşüklüğü, şekilsiz kalçalar, göğüslerde sarkma ve dolgunluğunu  yitirme, gibi başlıca görsel sorunlara yapılan fitness antremanlarıyla bölgesel çalışarak kısa sürede bu gibi sorunlardan kurtulup güzel görünüme kavuşabilirsiniz. Ayrıca fitness antrenmanları sayesinde öne bükülmüş bir görünüm kazanan duruşumuzu da düzeltip daha dik bir pozisyon almamız mümkündür.

    Antrenmanlar sırasında aşırı kaslanma,  bırakılınca sarkma gibi yersiz endişelere gerek olmadığı gibi antrenmanlı  bir vücudun ne denli sağlıklı göründüğünü  ve yaşlanmayı geciktirdiğini düşünürseniz  biran önce spor yapma   gereğinin farkına varmalısınız.
Hayatımızda spor yapmayı bahanelerle erteleyerek kendinize zarar verdiğinizin bilincinde olmalı, spor yaparak sağlıklı bir bedene sahip olmanın lüksünü yaşamalısınız.


FITNESS SPORU BİLİMSEL YAPILDIĞINDA ŞU HASTALIKLARI ÖNLEDİĞİ TIP VE OTERİTELER TARAFINDAN KABUL EDİLMEKTEDİR;

  • PSİKOLOJİK STRES-ZİHİNSEL VE RUHİ BOZUKLUKLAR
  • KISMİ İKTİDARSIZLIK
  • KANSER VE ŞEKER HASTALIĞI
  • EKLEM İLTİHABI
  • OSTEOPORESES-KEMİK ERİMESİ
  • KAN DOLAŞIM SİSTEMİ VE KALP RAHATSIZLIKLARI
  • KAS VE ORGAN ZAYIFLIKLARI
  • DURUŞ VE GÖRÜNTÜ BOZUKLUKLARI


     Fitness sporu senede bir kaç ay antrenman yapmaktan ibaret değildir, çok daha fazlasını gerektirir...

Sürekli artan ve değişen yoğun bir antreman programı,
Antrenman programını düzenli ve doğru bir şekilde uygulama,
Antrenman programına uygun ve çok kaliteli bir beslenme,
Yeterli dinlenme süresi,
Yılın 11 ayı düzenli antreman.


Bu 5 temel kuralın uygulanması ve bu  konularda disiplinli olunması temel şarttır. Fıtness doğal yaşamın bir parçasıdır. İnsan bedenini-ruhunun dengeli ve bir bütün olarak aksamadan çalışmasını sağlıyan bir yaşam tarzıdır. Bu tarzı yakalamak ve hayattan verim alabilmek sizlerin elindedir
    
   Yeni başlıyanlar için öncelikli amaç, haftada 3 gün antreman yaparak kaslarını belirli güce ve forma sokmak olmalıdır.

   Orta  seviyedeki fitness çalışanları yeterli süre ve zamanı harcadıkları için  belirli vücut formuna ve simetrisine gelmişlerdir. Amaçları bu simetriyi korumaksa haftada 3 gün yeterli olacaktır ancak insan vücudu gelişmeye açıktır daha fazla gelişmek ve potansiyeli artırmak için artık haftada 4 gün antrenman yapmaya hazırdırlar.
   
  Profesyoneller içinse hedef büyüktür yani kas sisteminin limitlerini zorlamak, ulaşabilecekleri en son  noktaya ulaşmak demektir. Bu zorlu ve keskin bir yoldur. Bu yola çıkan sporcu çok azimli ve iradesi yüksek olmalıdır. Bir yandan var olan görüntüsünü en üst seviyede tutmak , bir yandan da daha çok gelişmek; bu hiçte kolay bir çalışma şekli değildir. Bu haftada 6 gün antrenman, en üst düzeyde kaliteli beslenme ve zorlu antrenman demektir.
  
  
SAĞLIKLI VE ZİNDE BİR HAYAT İÇİN GÖREVİNİZ DÜZENLİ ANTRENMAN YAPMAKTIR...

   SALONUMUZA; TÜM SPOR FAALİYETLERİMİZ KONUSUNDA UZMAN VE DENEYİMLİ KADROSUYLA SİZLERİ SAĞLIKLI VE ZİNDE TUTMAK İÇİN BEKLİYORUZ.
                                                                       
X-ANGEL SPOR