X-Angel

Home Aktiviteler Çocuk Aikido
Çocuk Aikidosu

d823edd6
DSC_0996
DSC_0998
 

KIDS AIKIDO - Çocuk aikidosu

Çocuk aikidosu; bir Japon savaş sanatı olan aikido'nun,  7-12 yaş grubu kız-erkek tüm çocuklar için özel olarak düzenlenmiş halidir. Çocuk aikido derslerinde amaç; çocukların hem fiziksel hem de sosyal yönlerden gelişmelerini sağlamaktır. 
 
Derslerde çocuklar fiziksel olarak çok yönlü biçimde gelişmelerini sağlayacak çeşitli egzersizlerle denge, esneklik, koordinasyon, refleks, dayanıklılık gibi özellikler kazanırken, bir yandan da çeşitli fiziksel saldırılardan kendilerini korumayı öğrenirler. Burada önemli olan bir husus; çocukların, kendilerini korumayı öğrenirken; aynı zamanda aikido'nun felsefi özelliği olan -başkasına zarar vermeme- prensibini uygulamalarıdır. Bu prensip; çocukların aynı zamanda sosyal olarak da etraflarına olan farkındalıklarını, duyarlılıklarını da geliştirmekte ve hayatı çok yönlü olarak kolayca algılamalarını ve analiz etmelerini sağlamaktadır.   
 
Dersler sırasında yapılan çalışmalar aynı zamanda çocuğun  konsantrasyon, dikkat, algılama yeteneklerini de geliştirmekte ve çocuğa çok yönlü bir disiplin-başarı anlayışı yerleştirmektedir. Düzenli çalışmalar sonunda çocukların özgüvenleri, disiplin anlayışları, konsantrasyon yetenekleri geliştiğinden günlük hayatlarında ve okul hayatlarındaki başarı düzeyleri de kendiliğinden artmaktadır. Çocuklar günlük hayatın akışı içerisinde karşılaştıkları her türlü olayda doğru iletişim ve davranış modellerini öğrenerek uygulamaya başlarlar.
 
Aikidoya başladıktan sonra çocuğunuzda sadece fiziksel bir gelişim değil; aynı zamanda içsel ve sosyal bir gelişim de gözleyeceksiniz. Çocuğunuzun, çevresiyle uyumlu, kendisiyle ve hayatla barışık; özgüvenli, disiplinli, olayları kolayca analiz edebilen, ve başarıyla çözebilen ve aynı zamanda fiziksel olarak da güçlü ve gücünü her yönden kontrol etmesini bilen bireyler olarak yetişmesini istiyorsanız; çocuğunuzu rahatlıkla spor salonumuzdaki "çocuk aikido" derslerine başlatabilirsiniz.
 
Derslerimiz çocuk aikidosu konusunda Türkiye'nin en deneyimli ve öncü eğitmenlerinden biri; 1993'ten beri bu konuda uzmanlaşmış, profesyonel bir eğitmen ve Türkiye'nin ilk resmi antrenörlerinden olan Dilek Güleryüz Emçioğlu (Türkiye aikido federasyonu ve Japonya Aikikai 3.dan) tarafından verilmektedir. Eğitmenimiz 1993'ten beri  Hillside City Club- Etiler  ve Boğaziçi Üniversitesi'nde aikido eğitmenliği yapmaktadır. Aynı zamanda uluslararası "Eurasia Aikido Organisation" 'ın da kurucularından ve resmi eğitmenlerindendir.
 
Sizi çocuğunuzla beraber, derslerimizi seyretmeye ve ücretsiz deneme derslerimize bekliyoruz. Sevgiler...